Pizza Bayilikleri

Pizza Bayiliği Veren Firmalar Arasında Seçim Yapmak

Lahmacun kültürüne karşılık olarak pizzayı da seven ülkemizde pizza bayiliği de son zamanlarda yükselmektedir. Öyle ki birçok yerde döner salonu, lahmacun salonu ve pizza salonu yan yana bulunmaktadır. Bu durum pizza bayilikleri açmak isteyen kişiler için büyük avantaj olmaktadır.

Pizza salonları diğer gıda sektöründe bulunan özellikleri her zaman taşıman zorunda bulunmamaktadır. Bunun neden pizza servisinin dışarıya bölümünün daha çok olması ile belirlenmektedir. Bu yüzden pizza bayiliği açmak için büyük yerlere ya da ferah yerlere her zaman ihtiyaç duyulmamaktadır. Fast food sektöründe ilk sıralarda bulunan pizza genel olarak birçok alanda ve yerde bulunabilmektedir.  Bu bilgiler doğrultusunda pizza bayiliğinde kazanç sağlamak mümkün olabilmektedir. Bunun için yeniden bir pizza markası üretmek pek de mantıklı olmamaktadır. Çünkü pizza markaları genel olarak zaten fazlaca bilinmekte ve bu alanda yeterince isim yapmaktadır. Bu yüzden pizza bayisi açmak için kişilerin bilindik markalardan yararlanması önemli olmaktadır. Pizza bayilikleri ilanları da birçok internet sayfasında bulunabilmektedir.

Pizza Bayiliği Seçimi Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

1990’lı yılların başlarında ülkemizde bulunan pizza sektörü her geçen gün katlanarak yükselmektedir. 1990 yılında başlayan pizza bayilikleri için çoğalan markalar sektördeki yerini tamamlamaktadır. Bu alanda pizza salonu açmak için en çok tercih edilen ve kalite olarak da en masrafsız olan pizza markası tercih edilmektedir. Hem lüks yemek olarak bilinen hem de uygun fiyatlarda bulunan pizza bayilikleri her marka için ortala fiyat bulunmaktadır. Aşağı yukarı aynı sermayeyi karşılayan her pizza markası popülerliğe göre de kazanç sağlayabilmektedir. Böylece pizza bayiliği için marka seçiminde;

  • Markanın popülerliği
  • Markanın satış durumu
  • Markanın bayi sayısı
  • Markanın açılacağı yerin pizza yerine uygun olması gibi aşamalar değerlendirilmektedir.

Pizza bayiliği için markaların konsept durumlarına göre yatırılan sermayede bu alanda önemli olmaktadır. Aksi durumda pizza bayisi açacak olan kişilerden fazla miktarların gitmesi söz konusu olabilmektedir. Bu bilgileri değerlendirerek son derece kazançlı bilinen pizza bayiliğinde ciddi gelirler elde etmek mümkün olabilmektedir.

Leave a Reply