girişimci

Girişimci Nedir?

Girişimci bir mal ve hizmet üretmek adına o mal ve hizmeti üretmek için katlanılması gereken tüm uğraşları ve tüm zorlukları üstlenen kişidir. Girişimcilik son yıllarda çokça duyduğumuz kelimeler arasındadır. Teknoloji çağında yaşamamızın da etkisinin olduğu bir durumdur. İnsanların hayal edipte yapamadığı birçok projeye imkân buldukları anda uygulamaya geçirerek kar amaçlı sonuçlar beklemesi girişimcilik amaçlarındandır. Bir girişimci kendisine güvendiği ve gücünün yettiği kadar düşündüğü işi hayata geçirme çabasıdır.

Günümüzde insanlar hem ek iş olarak hem de asıl iş olarak yeni iş kollarına yönelmektedir. Girişimci güvenine sahip her insan kendisine gücü doğrultusunda bir fikir çıkarabilir. Teknoloji birçok girişimcinin ufkunu genişleterek yeni iş fırsatları sunmuştur. Girişimci ruhu Kendisine güvendiği bir işin gerçekleşmesi için elindeki tüm imkânları zorlayabilir.

Girişimciler bu dönemde devlet tarafından birçok projede destekleme primi alarak daha kalite ve daha profesyonel bir işe adım attılar. Devlet desteği alan girişimciler projelerini öncelikle devlet görevlilerine sunarak onay beklediler. Onaylanan projelere geri ödemesiz ve geri ödemeli olarak devlet desteği aldılar.

Girişimcilik Belgesi

Ülkemizin geleceği adına üreten bir millet olma anlayışı ile yeni fikirlere ve projelere açık olmalıyız. Bu durumun getireceği üretken bir gelecek yeni fikirlerini üstüne katarak daha gelişmiş bir devletin bireyleri olma yolunda gelişecektir.

Girişimcilik kursları ile genç ve yeni girişimcileri ize hangi işlerle nasıl sonuçlar alınır, hangi işlerde ileriye dönük projeler olacağı konusunda eğitimli bir girişimci olmaları için girişimcilik belgesi eğitimleri verilmektedir.

Girişimcilik belgesine sahip bir girişimci yapacağı yeni girişimlerde daha bilinçli ve daha doğru adımlarla girişimini yapar. Doğru başlayan bir iş her zaman doğru sonuçlara ulaştırır. Son yıllarda butik dükkân, iş yeri, Restoran, çiftçilik, hayvancılık, arıcılık, mantar üreticisi ve birçok farklı girişimcilik alanları fazlaca vardır. Girişimcilik belgesini halk eğitim merkezleri, özel kurslar, belediye kursları gibi yerlerden alınabilir. Girişimciler her zaman yeni fikirlere açık ve yeni fikirler yakalama amaçları vardır. Girişimciler yeni girişimlerini bütçelerine göre yaparak daha verimli işler ortaya çıkarırlar.

Leave a Reply