Dönerci ne kadar para kazanır?

Fast food bayiliği veren markalar, yıllık olarak Franchise isim haklarını sizlere sunarken bir ciro talebinde bulunmaktadır. Yani X işletmesi, sizlere isim hakları sattığı vakit, aylık olarak bir kar ortamı yaratmanızı talep eder. Aksi halde ise bu cironun düşük olmasıyla beraber marka ismini elinizden alabilir. Tabii ki bu sistem her marka için geçerli değildir. Özellikle Türkiye’de ve Avrupa’da isim olmuş markalar tarafından önemsenen bu girişim, zamanla kendisini daha fazla öne çıkartmayı başarmıştır.

Sizlerin gıda bayilikleri satın almak veya kendi markanızı oluşturarak bir kazanç elde etmesi bakımından ayrıntıları takip etmek ve buna istinaden doğru bir işletme ortamı yaratması gerekmektedir;

Mutlaka işletmenizi işlek bir caddeye veya bölgeye kurun.
Konseptinizi özgün bir şekilde tasarlamaya çalışın.
Kampanyalı menüler oluşturun ve öğrencilere hitap edin.
Kaliteden ödün vermeyecek personel kitlesi bulun.

Dönerciden aylık binlerce lira kazanabilirsiniz!

Fast food bayiliği veren markalar ile çalışarak Türkiye’de tanınan bir işletme haline dönüşmek mümkün! Bunun yanı sıra sıfırdan işletmesini kuran kişilerse, kazançlarını daha yüksek evrelere çekebilmek adına yukarıda sıraladığımız maddelere mutlaka dikkat etmelidir! Eğer böyle bir pozisyon yaratılabilirse, kazançlar ister istemez çok daha ileri seviyeler de olacak ve sizleri doğrudan etkileyecektir.

Türkiye’de birçok işletmeci tarafından merak edilen bu sistem, döner bayilikleri adı altında artık yaygınlığını çok daha üst evrelere taşımaktadır. Özellikle restoranların çok daha ileri seviyeler de olması ve aynı zamanda kazançları doğrudan etkilemesiyle beraber, sizlerin rekabet ortamlarına sık sık dahil olabileceği bir zemin hazırlanabilir. Bu tip ayrıntılarla boğuşmamak için ya bir isim hakkı almalı ya da istenilen markanızı çok daha tanınan ve aynı zamanda öne çıkan kuruluş haline dönüştürmelisiniz.

Leave a Reply